Bohužel i u nás se před téměř třemi lety vyskytlo tornádo, které nám ukázalo svou ničivou sílu na jižní Moravě. Obrovské škody na majetku dokázalo napáchat během pouhých pár minut. Mnohé vesnice byly z velké části srovnány se zemí a trvalo opravdu dlouho, než se lidem podařilo nějak postavit na nohy. Byly vypisovány sbírky nejen pro celé vesnice, ale i pro konkrétní osoby, které byly zasaženy nejvíce – nejen po materiální stránce, ale i po té zdravotní. Každý rok už mají lidé obavy z toho, aby se neobjevilo znova. A nikdy to nelze vyloučit.

zatopená silnice

I bez tornáda se ale mohou objevit velké bouřky, které mohou také způsobit nemalé škody a problémy. Stačí pár dní opravdu vydatných dešťů a začnou se rozvodňovat i menší vodní toky. Výsledkem jsou povodně a záplavy, které ničí majetky během pár chvil. Problém je že je nutné začít budovy ihned vyklízet a hlavně vysoušet, aby se daly zachránit. A to není jednoduché. Když je pod vodou celý dům, je ihned mokré zdivo, a v takovém případě často ani není možné v domě použít jedinou zásuvku. Musí se tedy najít externí zdroj, například generátor.

čisticí prostředky

Odstraňování škod způsobených vodou Modryzralok.cz je běh na dlouhou trať a většinou se ho účastní i hasiči – jak profesionální, tak dobrovolné jednotky. Je nutné nejprve odstranit veškerou vodu, poté se začíná s vysoušením a nakonec se vyklízí zničené věci. Statik prohlédne stav budovy a určí zda se dá zachránit a nebo je nutná demolice. Může to potkat každého, a nejen lidi, kteří žijí v blízkost řek a potoků. Proto nikdy nezapomínejte na opravdu dobré pojištění. Pokud vás potká podobné neštěstí, je dobré začít hledat pomoc i jinde, a to například u úklidových firem. Často pomáhají dobrovolně právě i úklidové firmy, které dokážou významně urychlit vyklízení nemovitostí nebo dezinfikování povrchů, které je po záplavě velice důležité.

Profile Picture for