Srpen je měsíc, kdy si mnozí z vás vybírají dovolenou a těší se, až odcestují někam daleko k moři nebo alespoň do vnitrozemí do hor. V životě se ale stávají mnohdy nepředvídané momenty, například vám váš pronajímatel oznámí, že musí pronajímaný byt prodat, anebo se do něj nastěhovat z rodinných důvodů, a vy pak obdržíte výpověď z nájmu s tříměsíční výpovědní lhůtou. Když se vám konečně podaří sehnat jiný pronájem, uplyne několik týdnů a termín vašeho stěhování připadne na polovinu srpna. V této době bývá velmi teplé letní počasí a může vás tu zaskočit i letní tropické vedro, a to rozhodně není při stěhování nic příjemného. Měli byste se tedy na takovou situaci předem připravit.

zmrzlina při stěhování

Přenechejte těžkou práci stěhovákům – stěhovací firma si poradí takřka se vším. Můžete jí přenechat to nejobtížnější a sami se věnujte pouze lehčí práci. V teplém letním počasí rychle ubývají síly a budete je potřebovat pro zabydlování po přestěhování. Stěhováci si poradí s demontáží nábytku, a mohou vypomáhat i s instalací bytových doplňků, jako je montáž polic a garnýží do betonových panelů v panelovém bytě. Vrtání příklepovou vrtačkou je náročná pracovní činnost a nejste-li na tuto práci zvyklí, může vás velmi fyzicky vyčerpat.

stěhování v srpnu v Praze

Hlídejte si pitný režim a nebezpečí úpalu – pro jistotu připomínáme zásadní pravidlo pitného režimu, protože v létě ztrácíme hodně vody pocením a spolu s ní se z těla vytrácí i minerální ionty, zejména hořčík. Nebezpečí úpalu pak hrozí hlavně ve spojení s fyzickou námahou a tam, kde není v provozu klimatizace, což může nastat právě při stěhování v Praze 10. Zabezpečit byste měli nejen sebe, ale i seniory, malé děti, těhotné ženy a domácí zvířata, zvláště ta mohou být ve spojení se stresem při stěhování velmi přetížena a mohou onemocnět nebo uhynout. Velmi špatně snáší stěhování zejména kočky.

Profile Picture for