Energie z přírody – když se v naší zemi chýlí léto ke konci a přehoupne se v podzimní plískanice, příroda se začne pomalu připravovat k zimnímu spánku. Stěhovaví ptáci odlétnou do teplých krajin, opadavé stromy shodí listí a krajina se začne měnit na ponurou měsíční krajinu. Jedinou přírodní ozdobou, která nám tu zůstane, jsou jehličnaté stromy. Nastává zimní čas, kdy se sice blíží období Adventu a vánočních svátků, ale to nic nemění na faktu, že z přírody již nelze čerpat tolik energie, jako v létě.

léto v Chorvatsku

Energie Slunce – v zimě se v mírném středoevropském pásmu pohybuje Slunce velmi nízko nad obzorem a v prosinci je den dlouhý pouze osm hodin. To má značný vliv na prohlubování depresí, společně se zataženou oblohou v důsledku typických zimních teplotních inverzí.

Energie z listnatých stromů – o té si můžeme prozatím nechat jen zdát, protože listnaté stromy v zimě odpočívají.

Stěhujeme se do Chorvatska – také už máte dost té měsíční krajiny a zima už vám „leze krkem“? Rozlučte se definitivně se středoevropskou zimou a poznejte raději tu subtropickou. Ona to v Chorvatsku vlastně není typická zima, je to spíše ochlazení podobné našemu březnu či dubnu, takže i v chorvatské zimě rostou palmy a prozpěvují ptáci. Zimy v Chorvatsku jsou skutečně mírné a je zde z přírody a od moře mnohem více energie, než v mírném pásmu. Jestliže využijete v Chorvatsku reality na prodej, budete se tu i v zimním období cítit příjemněji a možná, že se vás tu vůbec nebudou týkat žádné depresivní stavy.

palmy v Chorvatsku

Více přírodní energie = méně stresu – s úbytkem energie z přírody se také více stresujeme, a to se pak projevuje ve vyšší nemocnosti. Ve skutečnosti nemá nepříznivý vliv na naše zdraví v takové míře chladné povětří, ale spíše ona atmosféra zatažené oblohy, málo slunečního svitu a nedostatek energie z okolního prostředí. Pobyt v Chorvatsku v zimních měsících tak může významně promlouvat i do snížení nemocnosti.

Profile Picture for