Svatebčanům – chystáte svatbu a prozatím nemáte vyřešenu květinovou výzdobu? Pak kromě živých květin nezapomínejte ani na umělé květiny. Na svatbě se dobře uplatní například orchideje, růže, tulipány nebo buxus. Dnes mnoho umělých květin https://www.lepaso.cz/Umele-kvetiny-c16_165_2.htm vypadá téměř jako živé exempláře a na svatební dekorace se tyto výrobky dobře hodí.

Terasa – máte na zahradě bazén s terasou a chtěli byste toto prostředí dozdobit vhodnými rostlinami? Pak se právě zde uplatní umělý buxus, a to buď v podobě tenkého plátu, který vytváří iluzi živého plotu, anebo jako kulaté keříky, rozmístěné v několika květináčích. Buxus je velice dekorativní rostlina a pro tyto účely poslouží skvěle. Můžete navíc buxus ponechat venku i v zimě, kde bude vytvářet zahradní dekoraci.

květinová dekorace

Koupelna – koupelny bývají často bez oken a na takovém místě nelze pěstovat žádné rostliny. Nemůžete zde spoléhat na to, že jim poskytnete dostatek světla z umělých zdrojů. Právě proto se do koupelny skvěle hodí umělé rostliny, zavěšené v rozích nebo položené na horních poličkách nebo na pračce. Do koupelny se dobře hodí pnoucí převislé rostliny, které rozveselí tamní prostředí snad nejlépe.

umělá květina

Schodiště – krásnou dekoraci můžete umístit na jakémkoli schodišti v interiéru i ve venkovním prostředí. Členitost schodišť je pro rozmístění umělých rostlin ideální, můžete tu navzájem kombinovat více druhů a vytvářet tak zelené ostrůvky i v místech, kde není dostatek světla, podobně jako v koupelnách a na toaletách.

Dětské pokoje – děti můžete odmalička seznamovat s rostlinami a do jejich pokoje prozatím umístit rostliny umělé. Později je pak nahradíte živými pokojovkami, až se děti naučí o rostliny starat a rozumět jejich potřebám. Výhodou umělých rostlin v dětském pokoji je fakt, že žádná z nich neutrpí žádnou újmu i při bujarých dětských hrách, kdy často padají rostliny i s květináči k zemi.

Profile Picture for