Jak je na tom vaše ústřední topení, co se týče výkonu? Jste si jistí, že radiátory topí naplno? Takto by se vás mohl zeptat váš přítel, který o tom něco ví z vlastní zkušenosti, přitom vám tato otázka připadá vysloveně hloupá. Radiátory přece topí na plný výkon, není tam nic, co by tomu zabránilo, maximálně čerpadlo, ale to nejsou radiátory a otázka přece zněla jasně – byla namířena na výkon radiátorů, nikoli čerpadel. Radiátory jsou plechová nebo litinová tělese, a pokud vysloveně neprasknou a nedochází k úniku topného média, není co řešit. Toto je ale zkreslený pohled, protože i radiátor může pracovat sotva na poloviční výkon, zatímco vy zbytečně přetápíte plynovým kotlem. Problém totiž vězí v zanesení topení a trubek kalem. Co tím máme na mysli?

čištění topení

Uvnitř radiátorů a potrubí v topném okruhu neustále cirkuluje voda. Ta způsobuje do jisté míry korozi, a ta se ve formě velmi drobných částeček uvolňuje z povrchu kovu a zaplavuje uzavřený topný okruh. Současně s korozí tu působí i bakterie, ty se tu živí zkorodovanými mikroskopickými pláty a biologickými látkami, obsaženými ve vodě. Koroze ve spojení s bakteriemi pak vytvoří špatně propustný kal, který se postupně usazuje v potrubí i v radiátorech, a znemožňuje průtok vody, tím pádem topení topí někdy sotva na poloviční výkon, a vám připadá, že je problém v plynovém kotli, v čerpadlech, v krbovém výměníku a v dalších topných zdrojích.

regulátor topení

Čištění topení kanalizace-instalateri.cz od usazenin probíhá pomocí speciálního pulsního kompresoru Ropuls Roclean, toto zařízení spolehlivě vyčistí všechny typy radiátorů i potrubí, počínaje moderními plechovými tělesy a konče starými litinovými radiátory, které stále dobře plní svou funkci, zejména proto, že jsou výhřevnější a delší dobu drží teplo. Vyčistit topení se vyplatí vždy, když máte podezření na jeho nižší výkon, i když váš topný systém topí dle vašeho mínění správně.

Profile Picture for