Obezřetnost

Nikdy bohužel nevíte, koho může napadnout pokusit se vniknout na Váš pozemek či do nemovitosti. Mnohdy bývají nejhorší vloupačky, kdy jde třeba organizovaná skupina zlodějů takzvaně na jistotu, protože ti bývají dobře připraveni včetně všemožného vybavení, takže pravděpodobnost, že se jim do nemovitosti podaří vniknout a ukradnou zde řadu drahých věci je o dost vyšší.

visací zámky

Je tedy dobré nedávat nikam veřejně, že jste třeba na dovolené a mít třeba blízké, kteří budou vybírat schránku a otáčet s žaluziemi, aby na sebe nemovitost neupozorňovala, že je delší dobu opuštěná a zloděj tedy nenarazí na její majitele. Samozřejmě na bezpečnost je třeba dbát i normálně, proto dobře zajistěte všechna místa, kudy by nezvaný host mohl vniknout. Nenechávejte rozhodně také nějaké dražší věci a šperky snadno dostupné. Takový dobře schovaný kvalitní trezor je sice investicí, ovšem svůj účel splní, a to po dlouhá léta.

Rozsáhlejší objekty

Ještě těžší je uhlídat větší nemovitosti a pozemky jako jsou třeba firmy a staveniště, kde zůstává materiál, technika i drahé vybavení. V takovém případě to chce i člověka, který zde bude třeba v noci dávat pozor, aby se nic neztratilo. Co se týče firem, tak kromě kvalitního zabezpečení všech možných vstupů to chce zajistit ochranu proti krádeži dat, kam patří i riziko vniknutí na firemní server.

policejní vůz

Kromě pokusu dostat se k cenným datům přímo při vloupání je třeba dbát na bezpečnost kybernetickou, protože jistě jste slyšeli o napadení třeba nemocnice u nás a následného požadavku dostat zaplaceno, Když se vrátíme k fyzickému vloupání, tak je na místě mít dobrý kamerový systém, který může rozpoznat pohyb pachatelů rovnou při činu, a dokonce se je může podařit ještě přichytit. Případně záznamy pomůžou u dalšího vyšetřování. Kromě toho můžete vsadit na alarmy Brno, které využívají například senzorů pohybu.

Profile Picture for